08 Kasım 2012

Amerikalı Hot Dog efsanesi Türkiye'de

ABD’nin New York şehrinde Nathan Handwerker önderliğinde 1916 yılında açılan Nathans, Solid Consulting’in Başkanı Ünlü Şef Tolga Atalay’ın öncülüğünde ilk şubesini Nişantaşı’nda açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 96 yıldır hizmet veren Amerika’nın bir numaralı ‘’hot dog’’ firması olan Nathan’s Kasım ayı itibari ile sosisseverler ile buluşacak.

Dünya genelinde yıllık cirosu 1 milyar doları bulan Nathan’s’ı Türkiye’ye getiren Solid Consulting’in Başkanı Ünlü Şef Tolga Atalay bir yılın sonunda 400 bin adet sosisli sandviç satmayı hedefliyor. 33 farklı noktada açılması hedeflenen Nathan’s şubelerinin %70’i Atalay bünyesinde %30’u ise alt franchising grupları tarafından açılacak. Şubelerin yanı sıra Amerika’da olduğu gibi Nathan’s ilerleyen süreçte sosisli arabaları ile de İstanbul’un birçok noktasında hizmet verecek.

Yüzde100 dana eti 0 nişasta
Coney Island Brooklyn’de Polonyalı bir göçmen olan Nathan Handwerker ve eşi tarafından ilk kez 1916 yılında üretilen Nathan’s bugün Amerika’da bir efsane!  Amerika’nın 50 eyaletinde 40.000 noktada yılda 425 milyon adet satılıyor. %100 dana eti ve özel baharatları ile hazırlanan Nathan’s sosislisi için dana eti, Türkiye’nin en iyi üretim markalarından temin edilecek.